تبلیغات
هیئت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله روستای سوخته سرا - مختصر از زندگی شهید كاویانی

بسمه تعالی

فرازی از زندگینامه شهید محمدباقر کاویانی

 شهید محمدباقر کاویانی فرزندی پاک و عاشق دلسوخته ولایت که در مهرماه سال 1338 در روستای سرسبز و پر از محبت سوخته سرا چشمان زیبایش را به آسمان ولایت باز نمود. ایشان دوران کودکی و نوجوانی خود را در کنار پدر و مادر مسلمان و متدین سپری نمود .ایشان دوران ابتدایی را در روستای سوخته سرا و دوران راهنمایی را در قائم شهر و دوران متوسطه را در هنرستان صنعتی نوشیروانی بابل رشته ی اتومکانیک با معدل عالی به پایان رساند و در همان سال 1358 موفق به قبولی در کنکور سراسری بورس تحصیلی ورود به موسسات آموزشی عالی به خارج از کشور گردید . ولی از آنجائیکه این شهید بزرگوار برای تأمین خرج تحصیلی و امرار معاش خانواده خود تحصیلات تابستان را به طور موقت در معدن (امامزاده حسن ) مشغول به کار بود و با وجود محرومیت قشر مستضعف جامعه خود را لمس نموده و سایه شوم ستم شاهی را بر سر مردم به خوبی درک نموده بر خود تکلیف دانست تا در کشور عزیزش بماندو به مردم خدمت کند.

 شهید کاویانی در سال 1358به خدمت مقدس سربازی رفته و دوران آموزشی را در پادگان آموزشی بهارستان تربت حیدریه سپری نموده و پس از اتمام دوره آموزشی به تهران آمده و در پادگان لویزان رفت ولی به علت جنگ داخلی به مدت 3 ماه به سر پل ذهاب رفت و در آنجا از ناحیه ی شنوایی آسیب دید ولی با آغاز جنگ تحمیلی رژیم عراق به ایران در سال 1359 به منطقه جنگی رفته و در آنجا شور حسینی و عطش شهادت چنان در سینه سوزانش پرورش یافته بود که عشق به شهادت و برای رسیدن به آن و دفاع از میهنش منطقه جنگی را ترک نکرده و بارها توسط دشمن مجروح و زخمی شد و سرانجام در 26 مهرماه 1359 خلعت پاک شهادت را بر تن پوشید و دعوت حق تعالی را لبیک گفت و به مقام رفیع شهادت نائل گردید و پیکر پاک این شهید در زادگاهش سوخته سرا در کنار حرم مطهر امامزاده صالح به خاک سپرده شد.

  از خصوصیات بارز این شهید آن بود که ایشان برای نماز و روزه و قرآن اهمیت زیادی قائل بود و به هیچ عنوان آن را ترک نمی کرد و از اخلاق بسیار نیکو و خوب و شایسته برخوردار بود. با همه مهربان بود و در قلب همه جا داشت و همه او را دوست داشتند و او را مورد تحسین قرار می دادند . در کارهای عمرانی روستاها همیشه حضور فعال داشت و برای آبادانی روستا می کوشید.

درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما تا چه میزان از عملکرد و مطالب این وبلاگ رضایت دارید؟


نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

http://www.uplooder.net/img/image/79/5126b2323abaf9247640794381dce8a4/________-__-________.gif